AnaSCI - Fitness Evolved

Buy Needles and Syringes with NO PRESCRIPTION   Synthetek Muscle Building And Fat Loss Products   Cheap Pure Supplements

©СИТЕ СОДРЖИНИ НА ОВОЈ ВЕБ-САЈТ СЕ ЗАШТИТЕНИ СО АВТОРСКИ ПРАВА И НЕ МОЖАТ ДА БИДАТ КОПИРАНИ БЕЗ СОГЛАСНОСТ ОД АДМИНИСТРАТОРИТЕ 2003-2017

  Synthetek Syntherol  
   
   


Корисникот КП Најчесто поставувани ПРАШАЊА Листа На Членови Календар Нови Мислења Брзи Врски Одјавите

AnaSCI Fitness Evolved  AnaSCI Fitness Evolved  AnaSCI Fitness Evolved  AnaSCI Fitness Evolved  AnaSCI Fitness Evolved


        
        
        
Автоматски Преводи (Напојува со Yandex):
Albanian Belarusian Catalan Czech Danish Dutch English Estonian Finnish French German Greek Hungarian Italian Latvian Lithuanian Macedonian Norwegian Portuguese Russian Slovak Slovenian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Go Back   Анаболни Стероиди Дискусија и боди билдинг Форум > Анаболичен Стероид Дел > Анаболичен Стероид Дискусија


Reply
 
LinkBack Алатки За Тема Прикажување На Сцени
Arimidex помош
Old
  (#1)
AnaSCI ЧЛЕН
 
Онлајн
Мислења: 9
Join Date: Февруари 2017
Arimidex помош - 04-20-2017, 09:17 AM

Здраво на сите јас треба некои совети за мојот arimidex доза. Јас сум 27, 194lbs околу 10-12%BF, е обука тешко за последните 2 години, 4500-5000 cal чиста исхрана(40%јаглехидрати, 40%масти, 20%протеини). Мојот хидрати извори се необработени(зеленчук главно), сите здрави масти(авокадо, ореви, млеко, маслиново масло). Цели се да се стави на околу £ 10 повеќе мускулите и ќе остане се потпреме! Јас сум 8 недели во 600mg/wk(300 mon,300thurs) тест cyp циклус kickstarted w/50mg dbol за првите 4 недели.
Почнав течни arimidex 2 1/2 недели во .25 EOD, доби крв резултати вчера и estradiol беше во 114.1. Тест беше obv. >1500, hemocrit-46%. Јас бев физички покажува буквално НИКАКВИ знаци на високо estro. Не нередот, имаат постојан утро дрво и нема проблеми за добивање ерекција, но имам ниско либидо и јас се чувствувам како ГЛУПОСТИ. Добивање на големо тело е важно за мене, добро е исто толку важно.
Сум заборавил да го споменам овој е мојот прв циклус, па така тука е она што јас сум планира да се направи и ве молам да ми помогнете/ ми даде совет. Отидов 1mg награда на adex вчера(за да се добие крвта нивоа нагоре) и ќе продолжи преземањето .35mg ЕД. Мојата мисла процес беше да се намали високиот estradiol со една доза 1mg потоа да се откажат .35ED да се одржи. Јас разбирам некои estro е здрава и ќе биде среќен каде било од 20-40. Јас ќе приложите мојата крв работа, резултати, како и. Ви благодариме на сите однапред за вашето време!
   
Reply With Quote
Old
  (#2)
Регистриран Корисник
 
Онлајн
Мислења: 90
Join Date: Септември 2014 Година
04-20-2017, 02:26 PM

Можеби да си се врати .25mg eod ? Јас се aromasin 6.25 mg 3× по wk дури и сега работи 750/wk sustanon,75mg/ден warerbase тест susp.100mg/ден anadrol.asin нема ефекти врз hdl&лдл нивоа,награда на adex&letro ги убие&u може да се кандидира asin преку дсп ако у циклус.
   
Reply With Quote
Old
  (#3)
Регистриран Корисник
 
Онлајн
Мислења: 28
Join Date: Декември 2013 Година
04-20-2017, 03:38 PM

една доза сакајте се пониски тоа како у мислите. имав навистина висока читање, го зеде 1mg на ден за 8 дена и дека мелени надолу до 8.
у треба да up што доза .5 eod, почекајте 2 недели, се повторно тестирани.
тоа не е дека висок tho, но повторно у имаат вистински тест вкупно за да видите каде год.
gkn525 сака ова.
   
Reply With Quote
Old
  (#4)
AnaSCI ЧЛЕН
 
Онлајн
Мислења: 9
Join Date: Февруари 2017
04-20-2017, 10:24 PM

Ви благодариме за одговорите! Па јас треба да нагоре .5mgEOD не ЕД?
   
Reply With Quote
Old
  (#5)
Регистриран Корисник
 
Онлајн
Мислења: 90
Join Date: Септември 2014 Година
04-21-2017, 12:51 PM

Јас ќе се обидам.5mg eod прво,им даде на тоа дека 2-3wks најмалку&да се приспособат како што е потребно.некои момци, треба да се земе 1mg ед на adex,само drpends на индивидуални estro synsitivity
   
Reply With Quote
Old
  (#6)
Регистриран Корисник
 
Онлајн
Мислења: 28
Join Date: Декември 2013 Година
04-21-2017, 06:24 PM

Цитат:
Originally Posted by gkn525 View Post
Јас ќе се обидам.5mg eod прво,им даде на тоа дека 2-3wks најмалку&да се приспособат како што е потребно.некои момци, треба да се земе 1mg ед на adex,само drpends на индивидуални estro synsitivity
точно. сето тоа зависи од bloodwork., еднаш у dial тоа во нејзината мазна едрење.
   
Reply With Quote
Old
  (#7)
AnaSCI ЧЛЕН
 
Онлајн
Мислења: 9
Join Date: Февруари 2017
04-22-2017, 08:59 AM

Ok, јас ќе се обидам .5EOD потоа крв во неколку недели. Благодарам момци
   
Reply With Quote
Old
  (#8)
Донирање Член
 
Онлајн
Мислења: 32
Join Date: Февруари 2013
04-22-2017, 11:46 AM

.25cworks добро за мене EOD
   
Reply With Quote
Old
  (#9)
AnaSCI ЧЛЕН
 
Онлајн
Мислења: 21
Join Date: Декември 2007
04-22-2017, 01:09 PM

.5 mg секој втор ден може да биде над убие што не сакате навистина ниски Е2 нивоа. Но, тестовите на крвта ќе се утврди тоа.
   
Reply With Quote
Old
  (#10)
Регистриран Корисник
 
Онлајн
Мислења: 90
Join Date: Септември 2014 Година
04-22-2017, 01:33 PM

bbuck е во право,.5 може да биде премногу&u сакате некои естроген за изградба на мускулите.тоа ќе се разликуваат во зависност од тоа како estro чувствителни
u r.само плаќаат внимание на нашето тело се додека bloodwork,сува зглобовите,ниско либидо,ниска енергија,масти добивка,р некои индикации за висок/низок estro.тоа може да биде тешко&долго за некои да се бира во дури и со крв.
   
Reply With Quote
Old
  (#11)
AnaSCI ЧЛЕН
 
Онлајн
Мислења: 5
Join Date: Февруари 2015
04-22-2017, 01:36 PM

.5mg двапати неделно чини да се добие работа за мене. Зависи од тоа колку тест сте користите, а она што сте крв работа вели дека иако навистина.
   
Reply With Quote
Old
  (#12)
AnaSCI ЧЛЕН
 
Онлајн
Мислења: 3
Join Date: Јануари 2013
04-22-2017, 03:51 PM

Мојот Doc пропишани мене награда на adex на 1mg 3x неделно со 400mg Тест; мојот esto секогаш изгледа добро на мојата крв работа
   
Reply With Quote
Old
  (#13)
AnaSCI ЧЛЕН
 
Онлајн
Мислења: 9
Join Date: Февруари 2017
04-22-2017, 06:42 PM

Доби bloods веќе минатата недела 8 недели во циклус. .25mg EOD имаше estradiol на 114 тоа е зошто јас сум upping да .5 EOD. Нула физички симптоми не нередот само ниско либидо и мозокот магла/нема енергија. 600mg тест cyp p/w (300mon/300thurs)
   
Reply With Quote
Old
  (#14)
Регистриран Корисник
 
Онлајн
Мислења: 90
Join Date: Септември 2014 Година
04-22-2017, 09:37 PM

Проклето Z дека не звучи добро.се у трчање orals,или запрен/започна нов RX med ?
   
Reply With Quote
Old
  (#15)
Регистриран Корисник
 
Онлајн
Мислења: 90
Join Date: Септември 2014 Година
04-22-2017, 09:38 PM

Звучи како у дефинитивно може да се справи со bumping да .5 eod &види дали оние страни се добие подобро
   
Reply With Quote
Old
  (#16)
AnaSCI ЧЛЕН
 
Онлајн
Мислења: 9
Join Date: Февруари 2017
04-22-2017, 09:40 PM

Не orals повеќе. Dbol беше истрча недели 1-4 во моментов во недела 8. Јас сум сега во мојата 4 ден .5mg и јас сум чувство малку подобро. Нема нови RX лековите
   
Reply With Quote
Old
  (#17)
AnaSCI ЧЛЕН
 
Онлајн
Мислења: 9
Join Date: Февруари 2017
04-22-2017, 09:49 PM

Секоја идеја колку долго тоа е можно да се земе за да се добие мојата estradiol читање на 114 надолу за да нормален број? Денови? Недели?
   
Reply With Quote
Old
  (#18)
Донирање Член
 
Онлајн
Мислења: 28
Join Date: Декември 2016 Година
04-23-2017, 01:09 PM

Јас никогаш не сум се обидел течни награда на adex пред, но зарем не постои можност за тоа clumping нагоре, а не се добиваат никакви на прав? Имам скрипта награда на adex и само да се земе .25 два пати неделно и мојот Е2 беше 17 со околу 500mg/недела од Тестот заедно со deca и Јарболот. Како што реков јас сум без МСП во течни награда на adex но мислев на некои од можните причини. Тоа не треба да се 114 со дози дека сте биле на. Со среќа и се надевам дека ќе се види подобро крв резултати следниот пат


Испратено од my iPhone користејќи Tapatalk
   
Reply With Quote
Old
  (#19)
AnaSCI ЧЛЕН
 
Онлајн
Мислења: 9
Join Date: Февруари 2017
04-23-2017, 05:35 PM

Јас се тресат шише добра 20 пати пред да дозирање, течни " dex изгледа да се работи за многу други луѓе. Јас исто така мислам дека мојот извор е сигурен. Дали е можно награда на adex едноставно не работи за мене?
   
Reply With Quote
Old
  (#20)
AnaSCI ЧЛЕН
 
Онлајн
Мислења: 9
Join Date: Февруари 2017
04-23-2017, 05:36 PM

Јас треба да поредок некои aromasin?
   
Reply With Quote
Reply

Алатки За Тема
Прикажување На Сцени

Објавување Правила
Вие не може да пост нови теми
Вие не може да пост одговори
Вие не може да пост прилози
Вие не може да изменувате вашите мислења

[IMG] код е На
HTML кодот е Исклучување
Refbacks се НаAnaSCI Fitness Evolved  AnaSCI Fitness Evolved  AnaSCI Fitness Evolved  AnaSCI Fitness Evolved  AnaSCI Fitness Evolved

Buy Needles and Syringes with NO PRESCRIPTION  Synthetek Muscle Building And Fat Loss Products  Cheap Pure Supplements

  Ed Coan-Strength Inc.  Advertise Here

  Join AnaSCI 

Full Pictorial Guide   

Часовите се според зоната GMT -4. Времето сега е 01:52 AM.Содржина Релевантни интернет Адреси од страна на vBSEO 3.6.0
Авторски права и копирање; 2003-2017 AnaSCI.org. Сите права се задржани.