AnaSCI - Fitness Evolved

Buy Needles and Syringes with NO PRESCRIPTION   Synthetek Muscle Building And Fat Loss Products   Cheap Pure Supplements

©ALL CONTENT OF THIS WEBSITE IS COPYRIGHTED AND CANNOT BE REPRODUCED WITHOUT THE ADMINISTRATORS CONSENT 2003-2019

   
  Synthetek Syntherol  
   
   
   
Largest Selection of Bodybuilding Products   Largest Selection of Bodybuilding Products   Largest Selection of Bodybuilding Products


Корисникот КП Најчесто поставувани ПРАШАЊА Листа На Членови Календар Нови Мислења Брзи Врски Одјавите

AnaSCI Fitness Evolved  AnaSCI Fitness Evolved  AnaSCI Fitness Evolved  AnaSCI Fitness Evolved  AnaSCI Fitness Evolved


        
        
        
        
        

Автоматски Преводи (Напојува со Yandex):
Albanian Belarusian Catalan Czech Danish Dutch English Estonian Finnish French German Greek Hungarian Italian Latvian Lithuanian Macedonian Norwegian Portuguese Russian Slovak Slovenian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Go Back   Анаболни Стероиди Дискусија и боди билдинг Форум > Anabolic Science Section > Anabolic Science Forum

Reply
 
Алатки За Тема Прикажување На Сцени
На Стероиди Лов На Вештерки
Old
  (#1)
tee
AnaSCI ВЕТЕРИНАР
 
tee's Avatar
 
Offline
Мислења: 4,130
Се Приклучат Датум: Feb 2004
Локација: USA
На Стероиди Ловат Вештерки - 07-31-2005, 10:40 AM

Вид на куци го прочитате, но Im уште во дупка па подобро се задржи објавување


НА СТЕРОИДИ ЛОВ НА ВЕШТЕРКИ

Од Страна На Мајкл Смит
ESPN.com

Ако некогаш сте имале наставник scold цела училница бидејќи две деца нема да престанат да зборуваат, тогаш знаете дека многу често страдаат за неколку.

И ако вашата девојка е некогаш прогласи "сите мажи се ѓубриња," потоа можете да знаат што тоа е како да им се суди врз основа на акции не се свој.

Тоа е она што се случува во професионални спортот овие денови. Стероид корисници, сепак, многу или малку, го направија тоа тешко на нивните врсници. Спортисти, и чисти и нечисти, се сликаат со истиот широка четка на сомневање дека се wielded на волја во Стероиди Возраст.

Тековната бес над кои е користење на перформанси-зајакнување на лекови има повредени сликите на сите про спортисти, а не само момците кои сте биле фатени.

И тоа не е фер.

Слушнав на расно профилирање? Добро, ако си дојден да се размислува секој 220 фунти slugger кои хитови homers во втората палубата зема стероиди затоа што еден истакнат играчот одби да одговори на прашањето пред Конгресот, за друг, наводно, признал дека со големата порота дека тој всушност ги презеде и друг сведочеше на тој може да имаат ненамерно го сториле тоа, тогаш сте виновни за спортист профил.

Ако мислите дека МАК, со своите 32 rosters полн со 300-pounders, има толку големи стероид проблем како главната Бејзбол Лига (mlb, бидејќи три Каролина Пантери, наводно, имале рецепти исполнет пред Големата Игра пред две години и неколку Оукланд индијана џонс: крадците падна низ пукнатини пред нив, тогаш вие сте како виновен, како што се, само на различни криминал.

И ако сте почнале да се испита многу современи спортски достигнувања со скептични око, бидејќи таму е движење да има звезди поставено на нејзината евиденција, не заборавајте дека се не е како што изгледа.

Јасно, кога станува збор за стероиди, големината не е важно. Алекс Санчез, Тампа Ден Ѓаволот Зраци' leadoff играч, треба да се научи дека. Тој беше суспендиран од 10 дена за кршење на безбол има ново супстанција-злоупотреба политика. Тој тежи еден долар-80 и ги има сите четири кариера дом работи. Поуката од оваа приказна: Еден "малку" човек преземање на перформанси засилувачи значи секој голем човек не ги земе.

Но, не сакаме да веруваме дека, не ние? Премногу рационална. Тоа е многу полесно да се генерализира. Полесно, но погрешен.

И, за жал, популарни. На тој начин тоа ќе потрае неколку повеќе admissions/суспензии пред ние некогаш може да доверба повторно. Многумина се уште се чини дека се убедени дека Sammy Sosa зеде нешто на некој вид, иако тој им кажал на Конгрес (преку неговиот адвокат) тој нели и нели позитивен за ништо (за евиденција, г. не се тестирани на сите). Тоа е општо прифатено дека Бери Обврзници е виновен, иако сите ние се на него се пријавени големата порота сведоштво дека тој може да се меша "крем" за ленено масло, заедно со словото на неговата љубовница. Бидејќи Sosa и Обврзници се смета да биде измамници, од сега па натаму секој кој се наметнува 60 homers во една сезона, може да се очекува да имаат легитимитет на најмалку 20 прашање. Про фудбалери кои се посветени година за одржување на нивните тела ќе мора да ја плати цената за плаќање на цената.

На навивачите им се придружија во пеење дека популарни се воздржат од осудените: на Секого да го прават тоа.

Негативен тест резултати, очигледно не се доволно за да се надомести штетата нанесена од страна на BALCO скандал затоа – ајде да се соочиме со тоа – криминалците секогаш биле и ќе останат неколку чекори понапред од законот. Тоа не презема валкани урина или контаминирана крв, за еден спортист е кариерата да биде ставен на судење. Сега, во оваа средина на неизвесност и погрешна политика, во САД Жалби Коло Област народното Суд на Јавното Мислење, товарот на докажување му припаѓа на обвинетиот, иако доказите се недостасува во некои случаи.

Покрај тоа, дури и ако еден спортист добива од страна на постапки за тестирање, тој нема да биде нека исклучите стојат во очите на фановите се додека не одлучите да ја отфрли него. Обврзници и Sosa никогаш не може да ја поврати својата репутација како Американски херои, без оглед на тоа колку многу пати тие негираат цедењето. Тод Helton е добро името е толку важно за него дека тој отиде на националната кампања да се побие извештаи направени од страна на поранешниот Колорадо карпестите планини радиодифузер дека плодна првиот baseman беше, во еден момент, "на сок." Малку луѓе дури и не знаеше каде Бо Џексон беше се до минатата недела, кога тој ќе одржи прес-конференција во Чикаго пред Белата Сокс-Индијанци игра да објавиме дека тој имал клевета поднесена тужба против Калифорнија весник дека, како што се испостави, погрешно цитиран во исхраната експерт како вели таа знаеше дека лично користење стероиди придонесе до крајот на поранешниот Сите-Ѕвезда фудбал и бејзбол играчот кариера пред 10 години.

Внатрешните Долина Трибјун издаде retraction и извинување недела, но не додека Џексон, па ги налути од обвинување, се чувствува дека е потребно да се издаде јавно негирање. Обвинет за користење стероиди е како обвинет за секс криминал – невина или не, повеќето луѓе веројатно се случува да се погледне на вас, различно. Џексон се обидел да бидете сигурни дека нема да се случи во неговиот случај.

"имам ништо да се сокрие," Џексон рече. "Ако некој сака да провери во мојата медицинска минатото, одам да крвни тестови, оди проверка на оние тестови на крвта и да видиме дали има било анаболни стероиди во тоа. Ти си повеќе од добредојдена."

Што е како е, како тоа треба да биде во денешно време. Excel. Потоа ќе ви објаснам.

Ленс Армстронг имаше полесен пат да ја тепа рак отколку што тој ги има со забранети супстанции рап. Сега поранешниот личен асистент тврди дека тој открил една забранета супстанца во Армстронг е стан, супстанца која ако е точно, шест-time Tour de France winner некако успеа да се лизга минатото 150 тестови за дрога (со Армстронг е count) во текот на шест години.

"мислам дека темата е многу топло, токму сега, сето тоа го нема во бејзбол, на олимписките Игри," Армстронг, рече. "Но за среќа за нас [велосипедисти], ние тестирани.

"Ако сте бејзбол играч, може да се каже, " јас не го прават тоа, и на јавноста може да се каже дали или не, вашето тело има промени, вашиот настап е променет,", рече тој. "Но, она што ние се да кажам, имам да кажам, 150 пати во последните шест години сум бил тестиран, во конкуренција, надвор од конкуренција, во Европа, во Америка, дома, во една трка, седум [наутро], седум во текот на ноќта, и сите тие се чисти."

Ние сме стоп сите од вештерка ловат за стероид корисници. Ние може да се исчисти нашите спортски без tarnishing невини спортисти " слики. Па бидете внимателни да не изгори сите во прашање.
   
Reply With Quote
Reply

Алатки За Тема
Прикажување На Сцени

Објавување Правила
Вие не може да пост нови теми
Вие не може да пост одговори
Вие не може да пост прилози
Вие не може да изменувате вашите мислења

[IMG] код е На
HTML кодот е Исклучување

Форум Скок


Часовите се според зоната GMT -4. Времето сега е 09:02 AM.


Copyright © 2003-2019 AnaSCI.org. All rights reserved.