AnaSCI - Fitness Evolved

Buy Needles and Syringes with NO PRESCRIPTION   Synthetek Muscle Building And Fat Loss Products   Cheap Pure Supplements

©ALL CONTENT OF THIS WEBSITE IS COPYRIGHTED AND CANNOT BE REPRODUCED WITHOUT THE ADMINISTRATORS CONSENT 2003-2019

   
  Synthetek Syntherol  
   
   
   
Largest Selection of Bodybuilding Products   Largest Selection of Bodybuilding Products   Largest Selection of Bodybuilding Products


User CP FAQ Lista E Anëtarëve Kalendari Postimet E Reja Nyje Të Shpejta Log Out

AnaSCI Fitness Evolved  AnaSCI Fitness Evolved  AnaSCI Fitness Evolved  AnaSCI Fitness Evolved  AnaSCI Fitness Evolved


        
        
        
        
        

Përkthimet automatike (Mundësuar nga Yandex):
Albanian Belarusian Catalan Czech Danish Dutch English Estonian Finnish French German Greek Hungarian Italian Latvian Lithuanian Macedonian Norwegian Portuguese Russian Slovak Slovenian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Go Back   Steroid Anabolic Diskutim dhe Bodybuilding Forumi > Anabolic Science Section > Anabolic Science Forum

Reply
 
Thread Mjete Shfaq Modes
Në gjetjen e një Mjeku për TRT
Old
  (#1)
PRIDE
AnaSCI AAP / Dhuruar Anëtar
 
PRIDE's Avatar
 
Jashtë linje
Posts: 1,675
Join Date: Prill 2009
Në gjetjen e një Mjeku për TRT - 02-11-2012, 03:13 PM

Si për të Gjetur një të Mirë Mjek për të Terapisë Zëvendësuese
Nga Nelson VergelShumë e kujdesit parësor mjekët në Shtetet e Bashkuara të ndiheni rehat caktimin e testosterone në vitin 2010. Për fat të keq, ka shumë mjekët të cilët ende nuk dimë shumë rreth të duhur të menaxhimit të testosterone zëvendësimin ose janë të frikësuar për të përshkruar atë.

Këtu janë disa mjete që mund të ju ndihmojë nëse ju duhet të kërkoni për një:

Hormon Fondacioni: Hormon Fondacionit arsimor publik filialin e Endokrine të Shoqërisë, është një burimi kryesor i hormoneve të lidhura me shëndetin e informacionit për publikun, mjekët, aleate të profesionistëve të shëndetit dhe media. Misioni i tyre është të shërbejë si një burim për publikun duke promovuar parandalimin, trajtimin dhe kurë e hormoneve të lidhura me kushte, nëpërmjet informimit dhe edukimit.

Hormon i Fondacionit mjeku referues directory është i përbërë nga mbi 3,000 pjesëtarë të Endokrine të Shoqërisë, më të madhe dhe më me ndikim i organizatës së endocrinologists në botë. Rekomandimi është përditësuar javore me mjekët të cilët janë të pranuar pacientë të rinj. Për të gjetur një specialist pranë jush, ju lutemi përdorni të kërkimit më poshtë. Ju mund të kërkoni me kod POSTAR, shteti/provinca, apo zona të specialitet (p.sh., diabeti, tiroide, etj.) në Shtetet e Bashkuara dhe jashtë vendit.

Gjeni Një Endocrinologist

Jeta Zgjatje të Fondacionit, Lista e të Reja Mjekët:

http:Drejtoria e Reja Anti-Plakje Mjekët, Shëndetin Dhe Wellness Praktikuesit - Life Extension

Nuk është një AACE mjeku e kërkimit të faqes në http://www.aace.com/resources/memsearch.php

Në teori ata do të përdorin AACE hypogonadism udhëzime, por nuk do të supozojmë se të gjithë endocrinologists janë testosterone miqësore.

E grave Ndërkombëtare Farmaci: Ata i referohen mjekëve këtu Kërkesa E Një Të Lirë Mjek I Referimit

Kolegji Farmaci (Kolorado Springs, BASHKË): Kolegji Farmaci

Klikoni “Gjej një Ofrues të Kujdesit Shëndetësor.” Ekziston një formë për të mbushur jashtë. E dorëzon formularin dhe ata do të e-mail dhe një listë të mjekëve më të afërt për ju që të përdorni tyre të përzjerë shërbimeve.

Medibolics.com një që lidhen me HIV web site:

Mjekët në këtë listë gjithashtu i trajtojnë njerëzit të cilët nuk janë HIV pozitiv: Fuqia Mjekët Referimit Lista

Drejtoria e “anti-plakje” mjekët në mbarë botën: Worldhealth.net: Global të Burimeve për Anti-Plakje, Funksionale dhe Mjekësinë Rigjeneruese: Kërkim për një Mjek | Worldhealth.net Anti-Plakje Lajme

Ju gjithashtu mund të google “përzjerë barnatore të QYTETIT TUAJ” për të gjetur se cilat përzjerë barnatore të cilat janë në zonën tuaj. Ju mund të telefononi ata për të gjetur nëse ata mund t'ju rekomandojë tek një mjek i cili përdor shërbimet e tyre.

Pasi ju të gjeni një potencial mjeku, bëni disa pyetje themelore për të përcaktuar nivelin e tyre të njohurive në lidhje me testosterone. Disa mund të ndjehen të ofenduar, i kërkuar pyetje si këto, por nëse ata janë të ajo ndoshta nuk do të jetë një ndeshje të mirë për ju (natyrisht, të jenë të bukur dhe diplomatike, kur me pyetje!)

Sa shumë njerëz ka që ai/ajo të trajtuar për hypogonadism?
A e ka ai/ajo të ofrojë HCG terapi, përveç testosterone për testicular atrophy? (Shumë mjekë nuk dinë se si të përdorin HCG.)
A e ka ai/ajo të përdorni Arimidex ose tamoxifen për të mbajtur të estrogjenit poshtë në rastin e gynecomastia (e zmadhuar gjinjtë)?
A e ka ai/ajo kontrolloni për fillor ose të mesëm hypogonadism?
A e ka ai/ajo mundësojnë pacientëve të vetë-injektuar në shtëpi?
A e ka ai/ajo të punojë me të gjitha përzjerë barnatore për qasje të lirë dhe të përshtatur hormonale produkteve? (Disa mjekët shqetësohen com*trokasë barnatore të cilat kanë cilësi të dobët të kontrollit)
Çfarë bën ai/ajo mendoj se e AACE hypogonadism udhëzime? (Shoqata amerikane e Klinike Endocrinologists Mjekësore Udhëzime për Clini*cal Praktikë për Vlerësimin dhe Trajtimin e Hypogonadism). Këto udhëzime janë shumë të qarta dhe mjekët të cilët nuk e kanë lexuar ato nuk duhet të përcaktoni testosterone dhe menaxhimin mosfunksionim seksual. Ju mund të lexoni në linkun 12 dhe 13 të www.aace.com/pub/guidelines/hypogonadism.pdf Ata janë të mëdha udhëzime, edhe pse ata me të vërtetë nuk e adresojnë përdorimin e HCG, Arimidex (anastrazole), tamoxifen, clomid, apo ndonjë tjetër mjekim që mund të të ndihmojë me efekte anësore të menaxhimit.

Unë shpresoj se kjo ju ndihmon të fuqizojë veten për të gjetur të drejtën doktor!
   
Reply With Quote
Reply

Thread Mjete
Shfaq Modes

Postimi Rregullat
Ju nuk mund të pas reja temat
Ju nuk mund të postoni pergjigje
Ju nuk mund të të postoni bashkëngjitje
Ju nuk mund të të redaktoni postimet tuaja

BB code është
Smilies janë të
[IMG] kodi është
Kodi HTML është Off

Forumi Hidhen


Te gjitha kohët janë në GMT -4. Koha tani është 12:11 PM.


Copyright © 2003-2019 AnaSCI.org. All rights reserved.