AnaSCI - Fitness Evolved

Buy Needles and Syringes with NO PRESCRIPTION   Synthetek Muscle Building And Fat Loss Products   Cheap Pure Supplements

©СИТЕ СОДРЖИНИ НА ОВОЈ ВЕБ-САЈТ СЕ ЗАШТИТЕНИ СО АВТОРСКИ ПРАВА И НЕ МОЖАТ ДА БИДАТ КОПИРАНИ БЕЗ СОГЛАСНОСТ ОД АДМИНИСТРАТОРИТЕ 2003-2019

   
  Synthetek Syntherol  
   
   
   
Largest Selection of Bodybuilding Products   Largest Selection of Bodybuilding Products   Largest Selection of Bodybuilding Products


Корисникот КП Најчесто поставувани ПРАШАЊА Листа На Членови Календар Нови Мислења Брзи Врски Одјавите

AnaSCI Fitness Evolved  AnaSCI Fitness Evolved  AnaSCI Fitness Evolved  AnaSCI Fitness Evolved  AnaSCI Fitness Evolved


        
        
        
        
        

Автоматски Преводи (Напојува со Yandex):
Albanian Belarusian Catalan Czech Danish Dutch English Estonian Finnish French German Greek Hungarian Italian Latvian Lithuanian Macedonian Norwegian Portuguese Russian Slovak Slovenian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Go Back  Анаболни Стероиди Дискусија и боди билдинг Форум > Анаболни Наука Дел > Анаболни Наука Форум

Reply
 
Алатки За Тема Прикажување На Сцени
На ГУРУ: Unchained
Old
  (#1)
MR. BMJ
AnaSCI ВИП / Донирање Член
 
Онлајн
Мислења: 1,658
Join Date: Септември 2006 Година
На ГУРУ: Unchained - 02-14-2012, 11:28 AM

ДАН DUCHAINE: UNCHAINED
Од Страна На: Скот Harrah

Првично објавени во MuscleZine

Дан Duchaine, во изминатата деценија, има живеел вид на живот можеме да прочитаме за во pulpy неизвесност бестселери. Уште нема ништо гламурозно за трговија со дрога во сад, како што ќе ти кажам. Duchaine прво не времето во затвор за да се вклучени во Мексиканскиот заговор за производство на анаболни стероиди за недозволена извоз на АМЕРИКАНСКИОТ Тој тогаш помина 36 месеци зад решетки како казнување за меѓудржавни продажбата на GHB-над-the-counter спиење помош достапна во здравствено-храна продавници . Денес тој е hailed како "гуру" на спортска медицина и исхрана, со врвот позиција во Следната Исхрана и топла колона во Мускулите Медиуми 2000 година, списанието дека 's доби и презир и почит за неговата искреност во врска со природни додатоци и стероиди, како и анаболни терапија за пациенти со СИДА. Тој е автор на Телото Опус и Подземни Стероид Прирачник I & II. Сето ова признанија не е лошо за човек како Duchaine, чија формална обука е во театарот, не спортска медицина. Duchaine не успеа очајно како аматер bodybuilder во 1970-тите, е во брак три пати, и неодамна призна дека MuscleMag дека тој има guiltless љубов на брза храна и е навистина "лезбејка заробени во еден човек тело," како што тој претпочита да се занимаваат со жените како oppossed да машки-поврзување со егоистични момци во спортски сали. Овие денови, Duchaine дури и не висат наоколу со bodybuilders, претпочитајќи да се задржи низок профил постоење во Сан Диего.


MUSCLEZINE: Најпрво, ајде да зборуваме за претстојната семинар во Силна и Снажен Салата. Она што вие зборувате во вашиот семинари? Дали ви се даде презентација на природни додатоци и раст-зајакнување на дроги, или тоа е најчесто QandA сесија?
ДАН DUCHAINE: Тоа е обично работи јас сум бил работат на тоа мислам дека може да биде важно да се публиката. Тоа може да биде анаболни стероиди или некои деривати од тоа. Сепак, мора да се измери со вашата публика. Очигледно, ако имаш публика со голем број на жени, тогаш тие нема да бидат заинтересирани во стероиди, па јас се обидувам да се направи микс на информации за врвни додатоци кои не може дури и да биде надвор сепак или може да биде за да се појави. Тоа не значи јас идам да го продаде нив!

MZ: Ајде да оди преку некои основни позадина, бидејќи не сите мои читателите можат да се запознаат со вас. Кога не ти прв стана заинтересирани во боди билдинг, а особено спортската медицина?
ДД: Well, I have no formal training in either. I have a college degree in theater arts. For a short time after college, I competed as a bodybuilder around the New England area. From about 1977 to 1981. After that, I decided that I had been a miserable bodybuilder, even though I had done all the right things-going to all the steroid doctors in L.A., finding European steroids. I used my fair share of steroids, but I still wasn't very good. Obviously something wasn't working, and the doctors and the pharmacists couldn't really answer my questions. So I started looking into steroids on my own. I happen to be a pretty bright person, probably "near genius" on anything I've pursued. Then the laws changed about 1990 and steroids weren't as accessible. At that time people became interested in natural supplements. Up until 1990, there was nothing interesting on the supplement market. Everybody wants to buy a supplement as if it were a drug, but up until then, most of them were concentrated foods. I always thought, "Why eat protein or egg powders when you can just eat an egg? Why have milk protein powder if you can just eat cottage cheese?"

MZ: Сега, за оние од моите читатели кои не се запознаени со вас, може да се зборува за времето што не е во затвор?
ДД [се смее]: Кој време, Скот? [Се смее повторно.] Отидов во затвор за два пати. Отидов во затвор во 1987 година. Имаше многу чудни пат во мојот живот, каде што почнав да се прави мал мало стероид операција. Имав ценовник ќе излезе во e-mail, и тоа произлезе имаат пријатели кои беа стероид дилери. Тие сакаа да се добие mail-цел клиенти. Тие се испратени од нивниот ценовник за луѓето кои го купи мојот Подземни Стероид Прирачник. За најдолго време реков, "јас не одам да го продаде стероиди, бидејќи јас не знам од каде да ги добиете." Потоа следуваше момент во мојот живот каде што го завршив мојата прва жена. Јас оставени без ништо, бидејќи таа зеде сè. Ми беше малку ниско на пари, и имаше еден познаник кој имал способност да се добие анаболни стероиди. Па јас реков јас би се фрли мојот цена во листата со другите. Јас, всушност, веројатно undercut на другите, па мојата листа беше многу попривлечно. Најчесто клиентите биле луѓе кои ќе купат $100 до $200 на време. Неколку нешта се случија. Јас почнав да добивам многу работи од стероид продавач во Европа кои сакаа да се движат на производот низ Америка. Тој продолжи да ме некои кредит, и не можев да го направите сите продажба јас така почнав wholesaling работи на други дилери. И Dianabol, најпопуларните орален стероид повлечени од пазарот, и генерички и трговско име...сум бил во потрага околу за замена. Сите замени беа многу лошо направено. Можете да ги собереш една таблета и напишете вашето име на chalkboard. Тоа беше толку лошо. Имаше некои таблети надвор од Англија и Индија, кои беа многу убаво. Момци, би се појави во Л. А. аеродром и јас би се неколку стотина шишиња, но јас не би никогаш не се знае кога тие ќе се вратат назад.

Тогаш имав можност да работам со некој би никогаш не се сретнале пред. Тој работи со мал дрога компанија во Тихуана дека е правење генерички лекови за Мексиканскиот пазар. Тие се специјализирани во антибиотици како Tetracycline. Ние имаше средба еден ден и тој рече, "Може да користите некои Dianabol?" реков, "Проклето право можам да, но јас не сум шверцер на дрога." Тој рече, "Ние може да се добие преку границата за вас." му кажав дека ми беше главно мало момче и го запрашал колку морам да се купи. Тој рече 5,000 шишиња. Јас реков, "јас не знам. Што ќе трае ме година." Потоа се обратив на еден мој пријател, и ние се согласија дека ние може да се движат надвор од Мексико, па тоа е како почнавме со ова производство на компанијата, Лабораториите Милано. За кратко време, мојата работа е да мечтаете вид на стероиди тие ќе се направи. Би се најде пример на пазарот, а можеби и промени на амбалажа и етикети. После половина година, јас забележав Федералната Влада беше почнуваат да го следат околу мене. И јас мислев дека, "Ова не е хоби повеќе." Па јас лево дека целиот заговор и лево на стероид бизнис и се пресели во Сан Франциско. Јас започна да работи во Лигата на Исхрана. Околу средината на 1987 година, владата дојде до сите кои некогаш се вклучени со кои заговор и јас се случи да биде на почетокот на тоа. Јас не 10 месеци во затвор тоа време.

По што ми беше објавен на казнување, јас глупаво во врска 1991 година се сретна со еден пријател, кој имаше долговечност клуб продажба GHB. На GHB додаток, се користи за да бидат достапни во здравствено-храна продавници додека ФДУ реализира тоа беше навистина сон помош. Тоа би можело да ви нокаутирам во 20 минути. Иако тие навистина не може да се забрани дрога на само Конгресот и ДЕА може да го направи тоа-тие можат да ги остваруваат овие чудни Фати-22 етикетирање закони. Толку колку што ти си продавање на GHB во вашата држава, тие не можат да те допрам, но ако брод шише супстанца тие навистина не сакаат низ државата линии, нема можен начин да ги исполни етикетирање потреби. Па ние едноставно не се стави етикети на GHB шишиња, без тврди дека она. Ние само ги нарече истражување хемикалии. Владата вид на доби разочаран за тоа. За жал, тоа требаше да се конечни работа. Имавме многу малку GHB лево. Имавме малку Clenbuterol во исто време. Тоа беше една веќе воспоставена долговечност купувачот клуб. За жал, за нас, еден од клиентите беше тајна ФДУ агент, па добив мојот тит се фатени во wringer. Тоа е една глупава работа за мене да се направи. Иако можам да тврдам дека тоа не вреди 36 месеци, бидејќи тоа не е навистина нелегална дрога, еј-јас ја преземе одговорноста. Јас не моето време. Научив многу во затвор за тоа како да се направи пари во легитимни начини. Јас веројатно направи повеќе пари во затвор од затворските служби!

MZ: Постои ли нешто што се уште законски очекување против вас дека може да се зборува за?
ДД: Не, јас сум за надзор и ослободување. Сите мои обвиненијата се зад мене.

MZ: Дали знаете на неодамнешниот бран на фалсификувани стероиди во САД?
ДД: Јас не знам. Најпрво, јас сум во Сан Диего, и јас не се обучуваат во фитнес и боди билдинг. Јас сум прилично reclusive. Имам една канцеларија тука, но јас не се многу телефонски повици. И јас не гледам многу луѓе околу мене користење на стероиди на ден-за-ден основа. Исто така, во Сан Диего, повеќето од стероиди, кои се на располагање се реални и надвор од Мексико. Јас немам идеја што е лажно и во другите делови на земјата, но можам да ви кажам за она што е на располагање во Мексико дека е лажно, бидејќи дури и кога Лаборатории Milano затворени, сите амбалажа и етикети беа достапни за некои од потчинети. Ако одите во Тихуана или било кој од границата аптеки, ќе видите чудна стероиди кои изгледаат како да се од Франција или Германија, но тие се вкупно фалсификати. Барем кога ќе се прави стероиди, ќе го добиете токму она што го рече на етикетата. Но, сега само треба шишиња со врзива и talcum во прав.

MZ: Што треба луѓето да се погледне за ако тие се сомневаат нешто може да биде лажно?
ДД: Јас би се веројатно попуст ништо во шишиња на таблети. Тоа е најлесно да се стави 100 таблети во шише. Нешто што е со инекции што е 10 cc шишенцето е, исто така, веројатно лажно. Сепак, ако можете да најдете се за еднократна употреба прокаин или таблети на фолија или од пластичен лента, тие се доста реални цело време во САД Сепак, и во Англија, а многу од прокаин во фолија или од пластичен се фалсификувани, но во Америка тоа е ретка, бидејќи повеќето стероиди доаѓање во оваа земја се криумчарени тука од Русија од страна на руската Мафија во Брајтон Бич, Бруклин. Јас не можам да кажам ништо лошо за работи на руски имигранти во Бруклин се продаваат затоа што квалитетот е одличен и цените се поволни. Може да се купи на Хормонот за Раст во $35 за четири I. U. с , и најдобро може да се направи поинаку, е $80 за четири I. U. с надвор од Мексико.

MZ: Значи она што руската Моб во Бруклин се продаваат е реално?
ДД: Да, но на крајот тие ќе мудар и нема да даде срање и ќе сфатат дека може да се направи пари продавање лажни работи. Тоа секогаш се случува. Така, додека Русите се нудат вистински нешта, луѓето се случува да бидете во можност да се купи убав квалитет работи.
Прикачени Слики
File Type: jpg danduchaine.jpg (35.9 KB, 13 views)
   
Reply With Quote
Reply

Алатки За Тема
Прикажување На Сцени

Објавување Правила
Вие не може да пост нови теми
Вие не може да пост одговори
Вие не може да пост прилози
Вие не може да изменувате вашите мислења

[IMG] код е На
HTML кодот е Исклучување

Форум Скок


Часовите се според зоната GMT -4. Времето сега е 12:41 AM.


Copyright © 2003-2019 AnaSCI.org. Сите права се задржани.