AnaSCI - Fitness Evolved

Buy Needles and Syringes with NO PRESCRIPTION   Synthetek Muscle Building And Fat Loss Products   Cheap Pure Supplements

©ALL CONTENT OF THIS WEBSITE IS COPYRIGHTED AND CANNOT BE REPRODUCED WITHOUT THE ADMINISTRATORS CONSENT 2003-2020

   
  Synthetek Syntherol  
   
   
Largest Selection of Bodybuilding Products   Largest Selection of Bodybuilding Products   Largest Selection of Bodybuilding Products


Корисникот КП Најчесто поставувани ПРАШАЊА Листа На Членови Календар Нови Мислења Брзи Врски Одјавите

AnaSCI Fitness Evolved  AnaSCI Fitness Evolved  AnaSCI Fitness Evolved  AnaSCI Fitness Evolved  AnaSCI Fitness Evolved


        
        
        
        

Автоматски Преводи (Напојува со Yandex):
Albanian Belarusian Catalan Czech Danish Dutch English Estonian Finnish French German Greek Hungarian Italian Latvian Lithuanian Macedonian Norwegian Portuguese Russian Slovak Slovenian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Go Back  Анаболни Стероиди Дискусија и боди билдинг Форум > Анаболни Наука Дел > Анаболни Наука Форум

Reply
 
Алатки За Тема Прикажување На Сцени
La Pequeña Cosa En Su Cabeza Que mantiene la Grasa
Old
  (#1)
dudcki27
Забранета
 
Offline
Мислења: 1,856
Се Приклучат На Датум: Октомври 2012
Малку Нешто Во Главата Дека е Имајќи Масти 02-19-2013, 07:37 PM

од Том Venuto

Јас не се сомневам дека научник некаде само да го прочитате насловот на овој член и рече: гласно, “ДА! Venuto е во право! Што малку нешто во главата – хипоталамусот – тоа Е нешто што е имајќи масти! Од страна на Џорџ, дека Venuto човек не е глупава bodybuilder по сите – тоа се прави своето истражување!” Во кој момент, јас ќе се тресење главата и размислување, “треба да излезе од лабораторија и во реалниот свет, со вистински луѓе, пријателот.” Во ред, во ред, да се биде фер, Невро-ендокриниот контрола на апетитот и масти навистина е многу фасцинантен. Но, денес, зборувам за ПСИХОЛОГИЈА, не ФИЗИОЛОГИЈА. Малку нешто во главата дека е имајќи масти е всушност само...

Ограничување На Верување!

Само-ограничувачки верувања се меѓу најголемите проблеми за кои луѓето се справи со нив, во нивната борба за да се постигне здрава идеална тежина. Тие се исто така една од причините што толку многу луѓе почнуваат да двоумење или да падне на исхрана и вежбање вагон како почетокот крајот на јануари или почетокот на февруари во нивната Нова Година е цел определба.

Ако сте дека науката човек сум зборувал за и ти си за да кауција, бидејќи сте размислување, “Еве ќе одиме повторно... друг психо-џагорат, само им помогне на член”, тогаш размислете повторно. Верувањето е на сила зад плацебо ефект, кој е добро познат по секој научник и лекар. Почитуван лекар дава пациентот пилула и е кажано тоа е моќен лек. Пациентот добива и веднаш, не знаејќи дека “чудесен” супстанција беше атарот пилула. Инертни. Шеќер. Чудо беше во умот.

Но верувања не се само вклучени во процесот на ум-тело врската, тие се несвесното програми кои го контролираат вашето однесување. Најважниот фактор во тоа дали ќе се постигне тело и здравје што го сакате НЕ е она што исхрана или програма за обука што следат. Тоа е она што го прави ќе го следат вашиот начин на исхрана и програма за обука. И погоди што? Она што веруваме дека го контролира вашето однесување – без разлика дали ќе се држи со вашата програма или саботажа со мамење, bingeing или недоследност.

Што да направите за ограничување на верувања

Ок, значи, сега вие се согласувате дека верувања се психолошки фактори кои влијаат на физички со контролирање на вашиот однесување, вклучувајќи го вашето јадење, вежбање и начин на живот. Што сега? 3 чекори. 2 прашања.

ЧЕКОР 1: ИДЕНТИФИКУВАЊЕ НА ОГРАНИЧУВАЧКИ ВЕРУВАЊА

Вие сте целосно свесни за многу од вашите верувања. На пример, верувања за духовност или политиката се обично во предниот дел на вашиот свесен ум.

Но, на верувањата кои се одржи назад вашето здравје и физички развој најчесто се обично оние што не ни знаат што треба. Тие се како несвесното “мозокот софтвер” работи тивко во позадината.

Па, првиот чекор е да се донесе оние на несвесното и потенцијално оштетување верувања до површината па вие сте свесни за нив. Вие не може да се поправи проблемот, ако не знаат што имаат едно.

2 Кратки Прашања Кои Ќе Ви Помогнат Извлече Вашите Верувања

Верувања може да оди назад во детството, но не грижете се, вие не мора да одат на психотерапевт и се назадуваше врати во градинка. Тоа е поедноставно од тоа. Но, тоа не ги плати за да го направите ова сослушување процесот како формален “вежба” со сериозни тивко време, со пенкало и хартија (наместо само да се размислува за тоа).

Прашање број 1: кои се причините за мене да се биде со прекумерна телесна маса (или постојат, или не има тело сакам)?

Прашање број 2: Она што е спречување на мене од добивање leaner? (или поздрав?)

Поминете некое време со неа и да види колку е голема на листа можете да ја креирате. Прашајте се дали секој верување помага или боли вас. Дали тоа ќе се движат напред или назад. Дали таа оснажување или disempower вас? Оние кои ти наштети или да се одржи назад ќе бидат очигледни. Можеби ќе излезе со верувања, како што се:

“Јас сум со прекумерна тежина и не можам да се добие leaner, бидејќи”:

Јас немам време
Јас сум премногу стар
Јас не може да престане да јаде
Мразам вежба
Вие само може да го направи тоа кога ќе има 4 деца
Тоа е невозможно откако хип замена

Но милиони долари прашање е: дали овие верувања, всушност, вистина?

Верувања не се факти. Ќе може да се одржи вашите верувања како апсолутна реалност, но кога ќе deconstruct нив и предизвик нив, што може да се види дека тие не се одржи било која вода.

Само ограничувачки верувања се погрешни толкувања (негативна мисла модели) што ќе се одржи назад. И вие чувајте држи до нив, бидејќи наоѓање изговори и останување на истата е многу полесно отколку да се менува, не е тоа? Промената бара напорна работа, труд и оставајќи вашата удобност зона.

Вашата мисија сега: ослабне ограничувачки верувања и да се ослободи од нив

ЧЕКОР 2: ПРЕДИЗВИК ОНИЕ ВЕРУВАЊА

Како не ви предизвик верување? 4 начини:

(А) Предизвик со тоа директно: Е верување дури и важи на сите? Види дали може да се најде “контра пример” дека побива вашиот верување. На пример, ако мислите дека откако ќе сум имал 3 или 4 деца, невозможно е да се добие убав рамен стомак, што ќе ти кажам после јас ве запознаам со една десетина од моите клиенти и читатели кои имале 3 или 4 деца и отиде од испакнати стомак да карпа-тешко рамен стомак? Ако тие не него, тогаш како може вашиот верување биде валидна? Одговор: Тоа НЕ БЕШЕ! Ви се верува нешто невистинити и неточни и тоа беше се што те држи назад!

(Б) Предизвик извор: дали Е тоа вашата верба, или сте биле живеат она што вашите родители, колеги или култура преданието за вас? Само сознание дека верата не е твое да се започне со е доволно за да го загрози.

(В) Предизвик корисноста на верување: Ок, значи, што верува нешто, кога сте биле помлад. Дали се уште верувајќи дека тоа нема никаква корист денес? Дали тоа ви помогне да се доближи до она што го сакате во вашиот живот, денес? Ако не, тогаш не би денес се добро време да се ослободи од него?

(D) Предизвикувачки верувањето со мерење на последици: Ако се задржи ова верување, што е тоа ќе ве чини? Она што ќе болката се допаѓа? Она што ќе го пропуштите? И она што тие ќе го последици биде ако не се смени тоа СЕГА?

ЧЕКОР 3: СЕ ИНСТАЛИРА НОВА ВЕРУВАЊЕ

Природата abhors вакуум, како Spinoza еднаш рече. Не, едноставно да се ослободи од верување, исто така, мора да го замени. Она што вие ќе сакате и треба да веруваме наместо со кои ќе се создадат позитивни однесувања кои ќе се движат кон вашата цел? Напишете ги надолу, потоа масажа нив во афирмација. На пример, ако сте закачени на вашата капа на верувањето дека вие не имаат време да се вежба, може да ви пишувам нова афирмација на верата слично на ова?

“Јас сум многу зафатен човек, па тоа значи дека мора да постави јасни приоритети и јас мора да се задржи моето здравје и тело на врвот на мојата приоритетна листа. Јас секогаш распоред на време за мојот најважните приоритети, јас сум ефикасно со мојата обука, и јас го користам секоја минута од мојот ден мудро. И ако Барак Обама, најпрометните човек во светот, можат да се обучуваат за 45 минути на ден, 6 дена во неделата, нема оправдување за мене. Јас може да го направи тоа, исто така.”

Запишете ги вашите нови верување affirmations и ги прочитате, право, заедно со вашите цели, секој ден.

Потоа “активирај” ова афирмација со тоа што Олимписки и на професионални спортисти не: ангажирање во ментална проба. Визуализира себе извршување на однесувања кои оваа вера ќе генерира. Се размислува за и да се чувствуваат што тоа ќе биде како да ги преземат тие позитивни акции чекори и да игра на ментални филмови на тоа како вашиот живот ќе се промени со тоа. Вклучи сите ваши сетила: види, слушне, почувствува тоа.

Само продолжете така се додека не почне да се види вашето однесување го смените и вашиот вообичаено акции дојде во усогласување со твоите цели/намери. Ако сте вредни, ќе видите промените во став и однесување со 21-30 дена. Тоа може да се случи порано. Тоа може да потрае подолго доколку сте ја носеле длабоко, доживотно ограничувачки верувања. Но, за помалку од еден месец, корените на новиот верување моделот ќе биде формирана.

Потоа можете да го ажурирате вашите цели и affirmations да се одрази на вашата моментална приоритети и се движи кон следната цел што сакате да се постигне или следниот ограничување верување сакате да го смените. Имајте ДЕКА нагоре, а наскоро, ќе бидете РОК-ПОМАЛКУ!

ВЕРУВАЈ МИ, трошење на квалитетот време се разберат и да работат на вашиот верувања се многу попродуктивни од трошење време во форуми се расправаат околу тоа дали ниска хидрати програма е подобро од висок хидрати програма... или дури и дали е лек за дебелината е пронајден во arcuate јадрото на долниот хипоталамусот. Тоа е во твојата глава во ред... но што луѓето се во потрага во погрешно место.
   
Reply With Quote
Reply

Алатки За Тема
Прикажување На Сцени

Објавување Правила
Вие не може да пост нови теми
Вие не може да пост одговори
Вие не може да пост прилози
Вие не може да изменувате вашите мислења

[IMG] код е На
HTML кодот е Исклучување

Форум Скок


Часовите се според зоната GMT -4. Времето сега е 06:32 PM.


Copyright © 2003-2020 AnaSCI.org. All rights reserved.