AnaSCI - Fitness Evolved

Buy Needles and Syringes with NO PRESCRIPTION   Synthetek Muscle Building And Fat Loss Products   Cheap Pure Supplements

©ALL CONTENT OF THIS WEBSITE IS COPYRIGHTED AND CANNOT BE REPRODUCED WITHOUT THE ADMINISTRATORS CONSENT 2003-2019

   
  Synthetek Syntherol  
   
   
   
Largest Selection of Bodybuilding Products   Largest Selection of Bodybuilding Products   Largest Selection of Bodybuilding Products


Корисникот КП Најчесто поставувани ПРАШАЊА Листа На Членови Календар Нови Мислења Брзи Врски Одјавите

AnaSCI Fitness Evolved  AnaSCI Fitness Evolved  AnaSCI Fitness Evolved  AnaSCI Fitness Evolved  AnaSCI Fitness Evolved


        
        
        
        
        

Автоматски Преводи (Напојува со Yandex):
Albanian Belarusian Catalan Czech Danish Dutch English Estonian Finnish French German Greek Hungarian Italian Latvian Lithuanian Macedonian Norwegian Portuguese Russian Slovak Slovenian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Go Back   Анаболни Стероиди Дискусија и боди билдинг Форум > Anabolic Science Section > Anabolic Science Forum

Reply
 
Алатки За Тема Прикажување На Сцени
помош со циклус
Old
  (#1)
hard work
Регистриран Корисник
 
hard work's Avatar
 
Offline
Мислења: 80
Join Date: Февруари 2013
Локација: толедо о
помош со циклус - 03-08-2013, 10:28 AM

Денес, 09:25 AM

--------------------------------------------------------------------------------

не сум сигурен дали ова е се што ми треба во овој пост im прилично нови форуми може некој да ми кажете како мојот циклус изгледа нејзината мојот 3 rd една статистика 41 235 5 11 воз 6 една недела дена диета е доста добра

1000 ml cyp wk 1 преку 16
400 deca wk 1 преку 16
anavar 100 ед wk 1 преку 6
hcg 250 2x неделно wk4 преку 16
whinny 100 ед wk 6 преку 16
novidex 21 дена по последната инјекција
   
Reply With Quote
Old
  (#2)
ProFIT
AnaSCI ВЕТЕРИНАР
 
ProFIT's Avatar
 
Offline
Posts: 2,568
Join Date: Јануари 2006
Локација: Порно Форум :)
03-08-2013, 10:33 AM

Какви беа вашите претходните два циклуса?
   
Reply With Quote
Old
  (#3)
hard work
Регистриран Корисник
 
hard work's Avatar
 
Offline
Мислења: 80
Join Date: Февруари 2013
Локација: толедо о
03-08-2013, 10:40 AM

700 cyp wk 1 преку 12
whinny 50 ед wk 1 thru12

второ
1000 cyp wk 1 преку 16
50 whinny wk 1 преку 12
deca 400 wk 1 преку 12 нема дсп
   
Reply With Quote
Old
  (#4)
ProFIT
AnaSCI ВЕТЕРИНАР
 
ProFIT's Avatar
 
Offline
Posts: 2,568
Join Date: Јануари 2006
Локација: Порно Форум :)
03-08-2013, 10:42 AM

Се чини како да се движат нагоре на дози прилично брзо таму!

Значи она што е на вашето прашање точно?
   
Reply With Quote
Old
  (#5)
hard work
Регистриран Корисник
 
hard work's Avatar
 
Offline
Мислења: 80
Join Date: Февруари 2013
Локација: толедо о
03-08-2013, 10:55 AM

дали мислите дека im во текот вршење на работите малку или ќе го овој циклус работа ok im 6 недели и во изгледаат и се чувствуваат одлично сум бил обука за 4 .5 години вистински сериозни последните 2 јас многу го сакам она што им прави и да планирате да го правите тоа за годините што доаѓаат, ова е мојата прва тема, но јас не се чита многу имам жед за знаење во врска бб јас apprecialte вашиот советува како што реков im нова на форумот и сакаше да започне некаде имам многу прашања
   
Reply With Quote
Old
  (#6)
ProFIT
AnaSCI ВЕТЕРИНАР
 
ProFIT's Avatar
 
Offline
Posts: 2,568
Join Date: Јануари 2006
Локација: Порно Форум :)
03-08-2013, 10:59 AM

Со оглед дека се веќе 6wks и судејќи по последниот циклус кој беше околу истиот, јас би рекол да продолжувам да одам.

Јас лично, ќе се кандидира на Var за прв 10wks и Stanz за последните 6wks.
   
Reply With Quote
Old
  (#7)
hard work
Регистриран Корисник
 
hard work's Avatar
 
Offline
Мислења: 80
Join Date: Февруари 2013
Локација: толедо о
03-08-2013, 11:01 AM

дали мислите дека тоа ќе биде во ред да се задржи var во неколку повеќе wks иако почнав идеален stanz
   
Reply With Quote
Old
  (#8)
ProFIT
AnaSCI ВЕТЕРИНАР
 
ProFIT's Avatar
 
Offline
Posts: 2,568
Join Date: Јануари 2006
Локација: Порно Форум :)
03-08-2013, 11:08 AM

I think you should be adding a liver protectant in like Synthergine. You always want to be using a liver protectant when dealing with orals.

Stanz is rough on the joints and liver. I personally would not run it for 10wks but everyone is different (although you ran it for 12wks on your last cycle). Can you run them together, sure but again you want to pick up a liver protectant.

Секогаш имајте на ум, тоа не е важно за срање што надвор од вашето тело изгледа како ако сте убиството на внатрешноста
   
Reply With Quote
Old
  (#9)
turbobusa
Супер Модератор - RIP
 
Offline
Мислења: 3,442
Join Date: Nov 2012
03-08-2013, 11:19 AM

Профит има обезбедено одреден звук совет. Јас не би се мачам со над кругот на оние orals. Нема потреба, а не во healths најдобар интерес. Не сум сигурен зошто сте до циклус, како оваа на 3-ти работи. Ми требаше подолго време да "треба" дози како оние. Можеби понудата малку повеќе во обука , nutriion и физички статистика .
Како Добивка изјави сте 6 недели во сега би можело да се заврши тоа.
Совет е обично најдобра дадена ПРЕД потфатот почнува. Подобро доцна да побара отколку никогаш, иако.Тоа се рече, треба да се види прилично витко резултати, ако alll друго е на точка.Можеби се направат некои усогласувања на 17aa е за healths доброто.
Има забава и да се биде внимателен. Ви Благодариме, Т
КАКО - AnaSCI Facebook
ПРЕТПЛАТИТЕ - AnaSCI YouTube

SYNTHETEK - Најдобрите хардкор bodybuilding производи
STERILESYRINGES.COM - Ја добиете вашата Игли и Шприцеви од тука
DISCUSSWORLDISSUES.COM - Социо-економски и политички слободен говор
КАКО ДА ГО НАПРАВИТЕ ИНЈЕКЦИИ - Целосна Сликовно Инјектирање Упатство
ЧИСТА ДОДАТОК ПРАВ - Сите сертифицирана лабораторија
   
Reply With Quote
Old
  (#10)
hard work
Регистриран Корисник
 
hard work's Avatar
 
Offline
Мислења: 80
Join Date: Февруари 2013
Локација: толедо о
03-08-2013, 11:28 AM

thanks for the advice guys i can and will take constructive critasisum the stanz is inj only one oral and i forgor to add that i take 800 mg milk thistle
   
Reply With Quote
Old
  (#11)
LuKiFeR
AnaSCI ВЕТЕРИНАР
 
LuKiFeR's Avatar
 
Offline
Posts: 1,752
Се Приклучат На Датум: Октомври 2012
03-08-2013, 01:28 PM

Тест две wks подолго од deca.
Winny wks 10-166'3"
230lbs
   
Reply With Quote
Old
  (#12)
turbobusa
Супер Модератор - RIP
 
Offline
Мислења: 3,442
Join Date: Nov 2012
03-08-2013, 03:09 PM

Цитат:
Originally Posted by напорна работа View Post
thanks for the advice guys i can and will take constructive critasisum the stanz is inj only one oral and i forgor to add that i take 800 mg milk thistle
Додека inj стен промаши првите помине тоа е уште една aa17 дека не оди низ црниот дроб. Јас би го смета тоа како усно што се однесува до здравјето размислувања при планирањето рок. Само мојата .2 Благодарам, Т
КАКО - AnaSCI Facebook
ПРЕТПЛАТИТЕ - AnaSCI YouTube

SYNTHETEK - Најдобрите хардкор bodybuilding производи
STERILESYRINGES.COM - Ја добиете вашата Игли и Шприцеви од тука
DISCUSSWORLDISSUES.COM - Социо-економски и политички слободен говор
КАКО ДА ГО НАПРАВИТЕ ИНЈЕКЦИИ - Целосна Сликовно Инјектирање Упатство
ЧИСТА ДОДАТОК ПРАВ - Сите сертифицирана лабораторија
   
Reply With Quote
Old
  (#13)
hard work
Регистриран Корисник
 
hard work's Avatar
 
Offline
Мислења: 80
Join Date: Февруари 2013
Локација: толедо о
03-08-2013, 03:28 PM

thanks for the advice and do you think im ok with 800 mg milk thistle for liver support
   
Reply With Quote
Old
  (#14)
turbobusa
Супер Модератор - RIP
 
Offline
Мислења: 3,442
Join Date: Nov 2012
03-08-2013, 08:28 PM

Цитат:
Originally Posted by напорна работа View Post
thanks for the advice and do you think im ok with 800 mg milk thistle for liver support
Јас се направи, но мислам дека повеќето момци ќе одат со syntheteks црниот дроб поддршка вечерам.
Milk thistle is a good idea if that is what you have.
Мило ми е што се гледа во одржување на здрава . Внесете долговечност за нас
во нашата избран начин на живот. Т
КАКО - AnaSCI Facebook
ПРЕТПЛАТИТЕ - AnaSCI YouTube

SYNTHETEK - Најдобрите хардкор bodybuilding производи
STERILESYRINGES.COM - Ја добиете вашата Игли и Шприцеви од тука
DISCUSSWORLDISSUES.COM - Социо-економски и политички слободен говор
КАКО ДА ГО НАПРАВИТЕ ИНЈЕКЦИИ - Целосна Сликовно Инјектирање Упатство
ЧИСТА ДОДАТОК ПРАВ - Сите сертифицирана лабораторија
   
Reply With Quote
Old
  (#15)
Ironbuilt
Забранета
 
Offline
Posts: 8,353
Join Date: Nov 2012
Локација: Mûnich , Германија
03-08-2013, 09:17 PM

Некогаш сте се обиделе помалку од еден грам тест? Можеби мојот рецептори се сунѓери причина јас би ја кренат на половина износ .ви се прави шоу или само за себе желба да се направи? Сакам 6 недела Експлозијата ако јас требаше да ја користите таа сума како веќе за winny врти мојот зглобовите прилично сува.
   
Reply With Quote
Old
  (#16)
vpiedu
AnaSCI ВИП / Донирање Член
 
vpiedu's Avatar
 
Offline
Posts: 711
Се Приклучат На Датум: Октомври 2012
03-08-2013, 09:21 PM

јас исто така би се запре deca во недела, 14. знам дека постојат многу различни начини и теории за водење на HCG но вашиот доза збор за над 5000mg која е најчеста износ еден ќе добиете. јас лично, ќе се кандидира на 500 2x/wk почнувајќи од последните 4 недели, па јас сум со тоа од себе за една недела по мојот последен pin но ова е само мој личен избор. исто така, она што е вашата ДСП план? само бара од вас не се кандидира една во минатото.


Age: 50
Висина: 6'
Тежина 270
   
Reply With Quote
Old
  (#17)
vpiedu
AnaSCI ВИП / Донирање Член
 
vpiedu's Avatar
 
Offline
Posts: 711
Се Приклучат На Датум: Октомври 2012
03-08-2013, 09:32 PM

исто така, ако се направи план за одржување на овој начин на живот за било должината на времето што треба да се прави половина на опрема за половина време. повторно само мое мислење тука, но ќе се бара неволја ако чувајте го прават овој вид на циклус. дознаам што работи на најниската доза. правилната исхрана, обука тешко и добивање на многу добар одмор и пичка е најдобар циклус можете да го направите!!! веќе се трошат голем број на опрема ќе се прави и со ова мислам јас сум 100% позитивни можете да добиете исти резултати на многу помалку опрема и пократок циклус колку што на вашиот тренинг, исхрана, одмор, и состојба на умот се на точка. ова е маратон брат ние треба да се планираат за планот за долги дестинации. со среќа!


Age: 50
Висина: 6'
Тежина 270
   
Reply With Quote
Old
  (#18)
hard work
Регистриран Корисник
 
hard work's Avatar
 
Offline
Мислења: 80
Join Date: Февруари 2013
Локација: толедо о
03-10-2013, 05:03 PM

ви благодариме за сите информации мојот дсп е 500 mg hcg wk 5 преку 16 nolvidex 21 дена по последниот шут и како се однесува на hcg во 500 2x wk последните 4 недели, но im leaveing земјата и имаат мојот циклус завршува на денот befor јас ја напушти дали мислите дека јас ќе бидам во ред со nolvidex 21 дена по последниот шут ?
кога ќе го кажам мојот опрема е здраво, дали вие само значи мојот тест
   
Reply With Quote
Old
  (#19)
striffe
AnaSCI ВЕТЕРИНАР
 
Offline
Мислења: 2,435
Join Date: Февруари 2012
Локација: USA
03-10-2013, 05:30 PM

Btw, добредојдовте на anasci напорна работа. Многу знаење тука. Ти рече yhat не ви се допаѓа за да ја прочитате. Се надевам дека ќе се држи околу тука. Ова е најдобар начин да го добиете некои насоки. Јас се согласувам со момци погоре. Мислам дека можете да добиете исти резултати со помалку опрема.
   
Reply With Quote
Old
  (#20)
hard work
Регистриран Корисник
 
hard work's Avatar
 
Offline
Мислења: 80
Join Date: Февруари 2013
Локација: толедо о
03-11-2013, 08:27 PM

јас actuly сакаат да читаат, а јас сум жеден за знаење јас ќе го прашам за совет при планирањето мојот следен циклус и јас го сакам овој форум секој е толку helpfull mand јас не го види nanyone roastin помалку искусни, па јас ќе бидам тука за долго време да дојде ви благодариме на сите за сите ваши совети
   
Reply With Quote
Reply

Алатки За Тема
Прикажување На Сцени

Објавување Правила
Вие не може да пост нови теми
Вие не може да пост одговори
Вие не може да пост прилози
Вие не може да изменувате вашите мислења

[IMG] код е На
HTML кодот е Исклучување

Форум Скок


Часовите се според зоната GMT -4. Времето сега е 05:09 AM.


Copyright © 2003-2019 AnaSCI.org. All rights reserved.