AnaSCI - Fitness Evolved

Buy Needles and Syringes with NO PRESCRIPTION   Synthetek Muscle Building And Fat Loss Products   Cheap Pure Supplements

©ALL CONTENT OF THIS WEBSITE IS COPYRIGHTED AND CANNOT BE REPRODUCED WITHOUT THE ADMINISTRATORS CONSENT 2003-2019

   
  Synthetek Syntherol  
   
   
   
Largest Selection of Bodybuilding Products   Largest Selection of Bodybuilding Products   Largest Selection of Bodybuilding Products


Корисникот КП Најчесто поставувани ПРАШАЊА Листа На Членови Календар Нови Мислења Брзи Врски Одјавите

AnaSCI Fitness Evolved  AnaSCI Fitness Evolved  AnaSCI Fitness Evolved  AnaSCI Fitness Evolved  AnaSCI Fitness Evolved


        
        
        
        
        

Автоматски Преводи (Напојува со Yandex):
Albanian Belarusian Catalan Czech Danish Dutch English Estonian Finnish French German Greek Hungarian Italian Latvian Lithuanian Macedonian Norwegian Portuguese Russian Slovak Slovenian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Go Back   Анаболни Стероиди Дискусија и боди билдинг Форум > Anabolic Science Section > Anabolic Science Forum

Reply
 
Алатки За Тема Прикажување На Сцени
Либидото Е Мртов
Old
  (#1)
vent_noir
Регистриран Корисник
 
Offline
Мислења: 130
Join Date: Јануари 2013
Либидото Е Мртов - 04-04-2013, 11:52 PM

Недела 11 од моите 12 недела циклус ќе почне во недела...Но, токму сега, мојот либидото е апсолутно нема. Im исклучиво со користење на Тестот E @ 500 mg/w со HCG снимки 500mg/w

Any thoughts on why this happened? Diet is solid, high fat and high protein. Good amount of cardio, so what gives?
   
Reply With Quote
Old
  (#2)
Daveyjones
Регистриран Корисник
 
Offline
Мислења: 180
Join Date: Февруари 2013
04-05-2013, 12:12 AM

Сите други страни случува ? И она р ур статистика ?
   
Reply With Quote
Old
  (#3)
vent_noir
Регистриран Корисник
 
Offline
Мислења: 130
Join Date: Јануари 2013
04-05-2013, 12:42 AM

Цитат:
Originally Posted by Daveyjones View Post
Сите други страни случува ? И она р ур статистика ?
Освен Благ случај на рамо акни и малку покачена бп none.

Статистика: Тежина: 190--->215
Клупа: 200--->250
Клеча: 225---->315
DB Рамо Притиснете: 50--->80
   
Reply With Quote
Old
  (#4)
Ironbuilt
Забранета
 
Offline
Posts: 8,353
Join Date: Nov 2012
Локација: Mûnich , Германија
04-05-2013, 02:59 AM

OK, па екстра тест сега има најави на телото да се затвори вашата природна тест како тоа би..па ако ви се случува да дсп сега ќе почне tapering тест за вбризгување на ex( недела 11 направите 300 mg недела 12 150 mg ) леснотија исклучување на hcg до 2 недела од крајот на циклусот и ако јас rembber право у доби novldex и clomid .така недела 11 почнете двете од нив .кога недела 14 доаѓа hcg 500iu неделно по 4 недели . Многу витамини цинк анти oxident билки за да им помогне на имунолошкиот систем не е лоша идеја.ib
   
Reply With Quote
Old
  (#5)
vent_noir
Регистриран Корисник
 
Offline
Мислења: 130
Join Date: Јануари 2013
04-05-2013, 08:55 AM

Цитат:
Originally Posted by Ironbuilt View Post
OK, па екстра тест сега има најави на телото да се затвори вашата природна тест како тоа би..па ако ви се случува да дсп сега ќе почне tapering тест за вбризгување на ex( недела 11 направите 300 mg недела 12 150 mg ) леснотија исклучување на hcg до 2 недела од крајот на циклусот и ако јас rembber право у доби novldex и clomid .така недела 11 почнете двете од нив .кога недела 14 доаѓа hcg 500iu неделно по 4 недели . Многу витамини цинк анти oxident билки за да им помогне на имунолошкиот систем не е лоша идеја.ib
Сите предлози за дозата на clomid и nolva јас треба да се земе?
   
Reply With Quote
Либидото Е Мртов
Old
  (#6)
Enigmatic707
AnaSCI ВЕТЕРИНАР
 
Enigmatic707's Avatar
 
Offline
Posts: 2,752
Join Date: Февруари 2013
Либидото Е Мртов - 04-05-2013, 10:19 AM

Masterone!
   
Reply With Quote
Old
  (#7)
vent_noir
Регистриран Корисник
 
Offline
Мислења: 130
Join Date: Јануари 2013
04-05-2013, 03:56 PM

Да не се сигурни што Masterone е..Но тоа изгледа како im случува да треба да се започне мојот дсп јас малку рано. Секој знае што дозата треба да се користи додека се tappering off мојот Тест E?
   
Reply With Quote
Либидото Е Мртов
Old
  (#8)
themuscle
AnaSCI ЧЛЕН
 
themuscle's Avatar
 
Offline
Мислења: 4
Се Приклучат Датум: Mar 2013
Либидото Е Мртов - 04-05-2013, 05:49 PM

Звучи како висок estro за мене.
   
Reply With Quote
Либидото Е Мртов
Old
  (#9)
themuscle
AnaSCI ЧЛЕН
 
themuscle's Avatar
 
Offline
Мислења: 4
Се Приклучат Датум: Mar 2013
Либидото Е Мртов - 04-05-2013, 05:51 PM

Се кандидира на некои награда на adex и да видиме како ќе се чувствувате. Истото ми се случи и по една недела од adex се чувствуваат многу подобро.
   
Reply With Quote
Old
  (#10)
vent_noir
Регистриран Корисник
 
Offline
Мислења: 130
Join Date: Јануари 2013
04-05-2013, 06:58 PM

Цитат:
Originally Posted by themuscle View Post
Се кандидира на некои награда на adex и да видиме како ќе се чувствувате. Истото ми се случи и по една недела од adex се чувствуваат многу подобро.
За жал, јас не имаат награда на adex...имам многу clomid и некои nolva иако. Би 50mg на clomid еден ден им помогне на сите?
   
Reply With Quote
Либидото Е Мртов
Old
  (#11)
Enigmatic707
AnaSCI ВЕТЕРИНАР
 
Enigmatic707's Avatar
 
Offline
Posts: 2,752
Join Date: Февруари 2013
Либидото Е Мртов - 04-05-2013, 07:21 PM

Цитат:
Originally Posted by vent_noir View Post
За жал, јас не имаат награда на adex...имам многу clomid и некои nolva иако. Би 50mg на clomid еден ден им помогне на сите?
Не, тоа нема да ја намали вашата системски нивоа на естроген.
   
Reply With Quote
Old
  (#12)
Ironbuilt
Забранета
 
Offline
Posts: 8,353
Join Date: Nov 2012
Локација: Mûnich , Германија
04-05-2013, 07:33 PM

пропустливи..aromasin подобро од " dex.ММО. капка тест во половина од една недела и потоа 1/2 од недела по. Lemme знаете
Природни тест ќе почне kicken во 12 -15 дена по последниот pin.
Нема потреба од јарболот .само да се држи со план. Novadex 40mg ќе ви помогне
   
Reply With Quote
Old
  (#13)
vent_noir
Регистриран Корисник
 
Offline
Мислења: 130
Join Date: Јануари 2013
04-05-2013, 07:53 PM

Цитат:
Originally Posted by Ironbuilt View Post
пропустливи..aromasin подобро од " dex.ММО. капка тест во половина од една недела и потоа 1/2 од недела по. Lemme знаете
Природни тест ќе почне kicken во 12 -15 дена по последниот pin.
Нема потреба од јарболот .само да се држи со план. Novadex 40mg ќе ви помогне
Добро звучи како план. Само како последна проверка ова е она што изгледа како лошо да се прави...

Недела 11 250mg Тест E
Недела 12 125 mg Тест E
----40mg/ден на nolva во текот на овие две недели.

ДСП: Недела, 14; Ден 1. 300 mg на clomid
Ден 2-7 150mg clomid 20mg nolva
Ден 8-14 100mg Clomid 20mg Nolva
HCG во 250 eod почетокот Ден 1
   
Reply With Quote
Old
  (#14)
ASHOP
AnaSCI ВЕТЕРИНАР
 
Offline
Posts: 4,324
Join Date: Август 2005
Lightbulb 04-05-2013, 09:57 PM

Додавање на некои PROVIRON и AI или други анти E можел да им помогне.
   
Reply With Quote
Reply

Алатки За Тема
Прикажување На Сцени

Објавување Правила
Вие не може да пост нови теми
Вие не може да пост одговори
Вие не може да пост прилози
Вие не може да изменувате вашите мислења

[IMG] код е На
HTML кодот е Исклучување

Форум Скок


Часовите се според зоната GMT -4. Времето сега е 08:23 PM.


Copyright © 2003-2019 AnaSCI.org. All rights reserved.