AnaSCI - Fitness Evolved

Buy Needles and Syringes with NO PRESCRIPTION   Synthetek Muscle Building And Fat Loss Products   Cheap Pure Supplements

©ALL CONTENT OF THIS WEBSITE IS COPYRIGHTED AND CANNOT BE REPRODUCED WITHOUT THE ADMINISTRATORS CONSENT 2003-2019

   
  Synthetek Syntherol  
   
   
   
Largest Selection of Bodybuilding Products   Largest Selection of Bodybuilding Products   Largest Selection of Bodybuilding Products


User CP FAQ Lista E Anëtarëve Kalendari Postimet E Reja Nyje Të Shpejta Log Out

AnaSCI Fitness Evolved  AnaSCI Fitness Evolved  AnaSCI Fitness Evolved  AnaSCI Fitness Evolved  AnaSCI Fitness Evolved


        
        
        
        
        

Përkthimet automatike (Mundësuar nga Yandex):
Albanian Belarusian Catalan Czech Danish Dutch English Estonian Finnish French German Greek Hungarian Italian Latvian Lithuanian Macedonian Norwegian Portuguese Russian Slovak Slovenian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Go Back   Steroid Anabolic Diskutim dhe Bodybuilding Forumi > Anabolic Science Section > Anabolic Science Forum

Reply
 
Thread Mjete Shfaq Modes
Anavar ® (oxandrolone)
Old
  (#1)
wolfyEVH
Vizitor
 
Postimet: n/a
Anavar ® (oxandrolone) - 03-24-2005, 10:16 PM

Anavar ® (oxandrolone)


Pasqyrë të shpejtë:


Jeta aktive: 8-12 orë
Drogë Të Klasit: Anabolic/Androgenic Steroide (Me Gojë)
Dozë mesatare: Burrat 20-50 mg/ditë......Gratë 5-15 mg/ditë
Aknet: Vetëm në doza më të larta
Ruajtja E Ujit: E Rrallë
Tensioni I Lartë I Gjakut: Rralla
E mëlçisë Toksike: Po, c17-alfa-alkylated steroide. Për shkak të doza të ulëta, toksicitetit është e ulët dhe të mesëm
Aromatization: Asnjë
DHT Konvertimit: Ulët
Rënie HPTA funksioni: Doza depandant

Anavar ishte e vjetër të SHBA-markë emrin për me gojë steroide oxandrolone, prodhuar parë në vitin 1964 nga drogës prodhuesi Searle. Ajo ishte projektuar si një jashtëzakonisht të butë anabolic, një që mund të jetë edhe e të sigurtë të përdoret si një nxitës në rritjen e fëmijëve. Njëri menjëherë mendon se e standardit të shqetësuar, "steroid do të marifet rritjes". Por në të vërtetë është e tepërt të estrogjenit të prodhuar nga steroid më të madhe që është fajtor, ashtu siç është arsyeja pse gratë rrituri më shpejt dhe të ketë një afat më të shkurtër shtat mesatar, sesa burrat. Oxandrolone nuk do të aromatize, dhe për këtë arsye anabolic efekti i përbërë në fakt mund të nxisë linear i rritjes. Gratë zakonisht të tolerojë këtë drogës edhe në doza të ulëta, në një kohë që ishte paraparë për trajtimin e osteoporozës. Si mendimet përreth steroid filloi të ndryshojë në 1980, recetat për oxandrolone filloi të bjerë. Mbetur shitjes ndoshta të udhëhequr Searle të ndërpresë prodhimin në vitin 1989, dhe ajo qe u zhduk nga SHBA farmaci deri kohët e fundit. Oxandrolone tableta janë sërish në dispozicion brenda SHBA nga BTG, bartin markë të re emrin Oxandrin. BTG blerë të drejtat për drogës nga Searle dhe tani është prodhuar për qëllim të reja të trajtimit të HIV/AIDS humbur sindromi.

Anavar është një butë anabolic me të ulët të aktivitetit androgenic. E saj reduktuar androgenic aktivitet është për shkak të faktit se ajo është një derivat i dihydrotestosterone (DHT). Edhe pse dikush mund të mendojë se ky do të bëjë atë më të androgenic steroide, në fakt krijon një steroid që është më pak androgenic, sepse ajo është tashmë "5-alfa reduktuar". Me fjalë të tjera, ajo i mungon kapaciteti për të bashkëvepruar me 5-alfa reductase enzimë dhe të konvertohet në një më të fuqishëm "dihydro formën. Kjo është një çështje e thjeshtë e ku një steroid është i aftë për të qenë potentiated në trup, dhe me oxandrolone ne nuk e kanë të njëjtin potencial si testosterone, i cili është disa herë më aktive në androgen inde të përgjegjshme në krahasim me indet e muskujve për shkak të saj të konvertimit të DHT. Ajo thelbin oxandrolone ka një të balancuar nivelin e potencë në të dy muskujve dhe androgenic objektiv indeve të tilla si lëkurë e kokës, të lëkurës dhe të prostatës. Kjo është një situatë e ngjashme siç është vërejtur me Primobolan dhe Winstrol, të cilat gjithashtu janë nxjerrë nga dihydrotestosterone akoma nuk është njohur të jetë shumë androgenic substancave.

Kjo steroide punon mirë për promovimin e forcës dhe dualitet në masë të muskujve fiton, edhe pse kjo është natyrë e butë e bën atë më pak se ideale për bulking qëllime. Në mesin e bodybuilders është më i zakonshëm që përdoret gjatë prerjes fazat e trajnimit, kur ruajtja e ujit është një shqetësim. Standardi doza për burrat është në rangun e 20-50mg në ditë, një nivel që duhet të prodhojnë rezultate të dukshme. Ajo mund të jetë më tej e kombinuar me anabolics si Primobolan dhe Winstrol për të nxjerrë një më të vështirë, më të përcaktuar të shohim, pa shtuar mbajtjen e ujit. Kombinime të tilla janë shumë të popullarizuara dhe mund në mënyrë dramatike të përmirësuar tregojnë fizikun. Ai gjithashtu mund të shtoni të fortë jo-aromatizing androgens si Halotestin, Proviron ose trenbolone. Në këtë rast androgen të vërtetë e ndihmon të kalit muskujt, ndërsa në të njëjtën kohë duke i bërë të kushteve më të favorshme për uljen yndyrë. Disa atletë të të bëjë të zgjidhni për të përfshirë oxandrolone në bulking oxhaqet, por zakonisht me standarde bulking droga si testosterone ose Dianabol. E zakonshme qëllimi në këtë rast është një shtesë për të fituar të forcës, si dhe më shumë cilësi të duken të androgen pjesa më e madhe. Gratë që i frikësohet masculinizing efektet e shumë steroid do të jetë mjaft i rehatshëm duke përdorur këtë ilaç, pasi kjo është shumë e rrallë shihet me doza të ulëta. Këtu një dozë të përditshme të 5mg duhet të paligjshëm të konsiderueshme rritjen e pa dukshme androgenic efektet anësore të droga të tjera. Të etur femrat mund të dëshirojnë të kësaj butë anabolics si Winstrol, Primobolan ose Durabolin. Kur kombinohet me të tilla anabolics, përdoruesi duhet të vini re më të shpejtë, më të theksuara të muskujve, ndërtimin e efekteve, por gjithashtu mund të rrisë gjasat e androgenic ndërtimin.

Studime të ulët duke përdorur doza e këtij kompleksi shënim minimale interferenca me prodhimin natyror testosterone. Po kështu, kur ajo është përdorur vetëm në sasi të vogla nuk është zakonisht nuk ka nevojë për të ndihmëse droga si Clomid/Nolvadex ose HCG. Kjo ka shumë të bëjë me faktin se ajo nuk ka kthyer për të estrogjenit, gjë që ne e dimë se ka një jashtëzakonisht efekt të thellë mbi endogjen të prodhimit të hormoneve. Pa estrogjenit të shkaktojë reagime negative, ne duket të vini re një prag më i lartë para frenim është vërejtur. Por në doza më të larta natyrisht, një shtypje e natyrshme nivelet e testosteronit ende do të ndodhë me këtë drogës si me çdo anabolic/androgenic steroide dhe për këtë arsye kërkojnë post ciklit të terapisë për të rivendosur HPTA.

Anavar është gjithashtu një 17alpha alkylated steroid me gojë, që mbante një ndryshim që do të vënë stres në mëlçi. Është e rëndësishme për të vënë në dukje megjithatë se dispite këtë ndryshim oxandrolone në përgjithësi është shumë mirë tolerohet. Ndërsa mëlçisë enzimë testet do të herë pas here shfaqje të ngritur vlerat aktuale të dëmit për shkak të kësaj steroide nuk është zakonisht një problem. Bio-Teknologjinë e Përgjithshme deklaron se oxandrolone nuk është aq gjerësisht metabolizuar nga të mëlçisë si e tjera l7aa orals janë; dëshmuar nga fakti që gati një e treta e këtij kompleksi është ende i paprekur kur excreted në urinë. Kjo mund të ketë të bëjë me të kuptuar natyrën më të butë e këtij agjent (në krahasim me të tjera l7aa orals) në aspektin e hepatotoxicity. Një studim i krahasuar efektet e oxandrolone për agjentët e tjerë të përfshirë si methyltestosterone, norethandrolone, fluoxymesterone dhe methAndriol qartë mbështet këtë nocion. Këtu është demonstruar se oxandrolone shkaqet më të ulët sulfobromophthalein (OSHB-ve; një shënues të mëlçisë stresi) mbajtja në mesin e të gjithë alkylated orals testuar. 20mg e oxandrolone në fakt prodhuar 72% më pak OSHB mbajtjes se një barabartë dozen e fluoxyrnesterone, e cila është një ndryshim i konsiderueshëm duke qenë se ata kanë të njëjtën mëlçisë-toksike ndryshim. Me të tilla gjetje, i kombinuar me faktin se atletët e rrallë raport telashe me këtë të drogës, të ndjehen më të rehatshme për të besuar që ajo të jetë shumë më e sigurt për përdorim gjatë cikleve të më se shumica e të tjera orals me këtë dallim. Edhe pse kjo mund shumë mirë të jetë e vërtetë, mundësinë e dëmtimit të mëlçisë ende nuk mund të përjashtohen, sidomos me hogher doza.

Në një kohë oxandrolone ishte gjithashtu e shikonin si një mundur të drogës për ata që vuajnë nga çrregullime të kolesterolit të lartë ose të triglicerideve. Studime të hershme tregoi që ajo të jetë e aftë për uljen e kolesterolit total dhe triglicerideve vlerat në lloje të caktuara të hyperlipidemic pacientët, që fillimisht kjo ishte menduar për të ditur të mundshëm për këtë të drogës si një hipo-lipidet (lipidet uljen) agjent. Me hetime të mëtejme, ne gjejmë se megjithatë, ndërsa përdorimin e kësaj droge mund të jetë e lidhur me uljen e kolesterolit total të vlerave, ajo është e tillë që një rishpërndarje në raport të mirë (HDL) për të keq (LDL) kolesterol ndodh, zakonisht lëviz vlera në një drejtim të pafavorshme. Kjo do të kursit të anuloj ndonjë efekt pozitiv që e drogës mund të kenë mbi triglicerideve apo të kolesterolit total, dhe në fakt e bëjnë atë një rrezik në aspektin e kardiak rrezik kur merren për periudha të gjata kohore. Sot ne e kuptojmë se si një grup/steroid anabolic androgenic prodhojnë shumë të pafavorshme ndryshime në profilet e lipideve, dhe nuk janë me të vërtetë të dobishme në çrregullimet e metabolizmit të lipideve. Si një gojë c17 alfa alkylated steroide, oxandrolone është ndoshta edhe më e rrezikshme për t'u përdorur se një injectable esterified injectable të tilla si testosterone ose nandrolone në këtë drejtim.
   
Reply With Quote
Reply

Thread Mjete
Shfaq Modes

Postimi Rregullat
Ju nuk mund të pas reja temat
Ju nuk mund të postoni pergjigje
Ju nuk mund të të postoni bashkëngjitje
Ju nuk mund të të redaktoni postimet tuaja

BB code është
Smilies janë të
[IMG] kodi është
Kodi HTML është Off

Forumi Hidhen


Te gjitha kohët janë në GMT -4. Koha tani është 09:44 AM.


Copyright © 2003-2019 AnaSCI.org. All rights reserved.